De zomervakantie staat voor de deur, wat meteen betekent dat ook het festivalseizoen op volle toeren draait. Ook in onze regio viert de muziek hoogtij en heel wat van die kleinere festivals zijn gratis. Maak je klaar voor een zomer vol muziek!

EEL-STIVAL

  • Zondag 28 juni
  • Tuin Zaal Den Eel, Ravels-Eel
  • VVK 10 euro – Kassa 12 euro
  • Rasolution, Patsy’s Flying Pitchfork, Lebowski

“Op zondag 28 juni wordt de tuin rond zaal Den Eel in Ravels-Eel weer omgetoverd tot een gezellig festivalterrein voor de vijfde editie van Eelstival. Het muzikaal gevarieerd en vooral gezinsvriendelijk festival start met Rasolution. De groep brengt een warme, eigentijdse blend van roots reggae met subtiele ska-invloeden en bouwde de voorbije jaren een sterke live-reputatie op met shows in clubs en op festivals in België en Nederland. In 2025 was Rasolution supportact van Metejoor in het Sportpaleis. Bij Radio 2 viel de band op met hun cover van Metejoor. Dit is extra bijzonder omdat Koen, de vader van Metejoor, de bassist van Rasolution is.” – Kris De Kinderen (Eel-stival)

FANFAREFEESTEN

  • Zaterdag 27 en zondag 28 juni
  • OC, Kasteeldreef, Tielen
  • Gratis
  • Brassband Kempenzonen, The Dazzlers (zaterdag), Jeugdbrassband Kempenzonen, Kemp’ner Musikanten, Eventband CHG, De Skandalen, DJ Mystery (zondag).

TUSSEN DE BOMEN FESTIVAL

  • Zaterdag 4 juli
  • Otterschalen, Kasterlee
  • Voor 18u: gratis, na 18u: 10 euro
  • Live bands: Hypercontent!, Plexistad, Itches, Blue Gene. Deejays: Linke lou & Jizzy Jazz, Db Tapis Plain, Sociale bijdrage, Masali Soundsystem, DJ Drop the needle.

“Na twaalf edities van het Booty Rave Festival slaat StrauwntSound vzw een nieuwe weg in. We ronden het oude verhaal bewust af en maken ruimte voor iets nieuws. Met trots nodigen we u uit voor de allereerste editie van Tussen de Bomen Festival op de vertrouwde, bosrijke site van de Otterschalen. Geen tweedaagse marathon meer met drinks included concept, maar een compact, gezellig eendaags festival waar ontmoeting, sfeer en muziek centraal staan. Vanaf 13 uur ontdekt u alternatieve mix van country, rock, funk, electro & disco. Bij zonsondergang schakelen we over naar dansbare dj-sets.” – Pim Mertens (Tussen De Bomen Festival)

EFFENAF

  • Vrijdag 24 en zaterdag 25 juli
  • Stationsparking Tielen (Kasterlee)
  • Gratis
  • The Yummy Mouths, Itches, Mitraille, Spare Kid, Bit By Barracuda, Komisar, Provocador, Gull House, The Scrabby Knees, The Gerry Springer Show, DiscoBaarSjock, Moodcollector, Junkyardpool, Cracks, Scatzz, Taber, New Trash, De Defecte Gasten, Sneeze, Nico.

“Dit jaar zijn we terug met Effenaf, niet zomaar een festival… want in 2026 vieren we de 15de editie van Effenaf! Voor deze jubileumeditie gaan we net dat stapje verder: zowel vrijdag als zaterdag is de toegang volledig GRATIS, met op beide dagen live bands én een afterparty om stevig door te feesten. Effenaf is een gezellig en toegankelijk festival in het hart van Tielen. Het festival wordt georganiseerd door de vrijwilligers van Jeugdhuis JeTi, het jeugdhuis van Tielen, en staat elk jaar opnieuw garant voor een zomerse sfeer waar iedereen zich welkom voelt.”

WISSELFESTIVAL

  • Zaterdag 25 juli
  • Geelsebaan, Kasterlee
  • Gratis
  • Kreigaaf, Older Now (CH), Cabin in the Garden, Shakedown Tim & The Rhythm Revue, Lupa Gang Gang (foto), Jaune Toujours, Serendipity Sound System + Open Mic Gigs in namiddag.

Oan De Voart

  • Zaterdag 15 augustus
  • Tabloo, Dessel
  • 15 euro
  • Tijs Vanneste en Tangled Horns, Paceshifters (NL), Hukkelfukkers (foto), Cesar Sun, Unpredictable Youth.

JAZZ KITCHEN FESTIVAL

  • Zondag 23 augustus
  • Hofke van Chantraine, Kerkstraat, Oud-Turnhout
  • VVK: 25 euro, Kassa: 35 euro, Studenten: 25 euro, -16: gratis
  • LũpḁGangGang (foto), Omasta, Adja.

DESSEL SWINGT

  • Zaterdag 29 augustus
  • Meiplein, Witgoor-Dessel
  • Gratis
  • K’S Choice, Frank Boeijen, Willy Sommers, Mieke, Laura Lyn, Corry Konings (hoofdpodium), Lex Deux, In Your Honor, The Party Crew (rocktent).

“Traditiegetrouw sluit Dessel Swingt de zomervakantie af met een marktfestival en dat zal in 2026 niet anders zijn! Zaterdag 29 augustus zal Dessel Swingt het Meiplein te Dessel-Witgoor laten swingen. Net zoals andere jaren hebben we de ambitie om uit te pakken met een sterke affiche. Willy Sommers, Frank Boeijen en K’s Choice zullen het Marktplein in vuur en vlam zetten en iedereen van jong tot oud laten meebrullen met hun talloze hits!” - Patrick Vanbroekhoven (Graspop/Dessel Swingt)

BERGROCK

  • Zaterdag 5 september
  • Lamgodsberg, Arendonk
  • Gratis
  • The Bentleys, Krolse Kraters, The Manatees, cROCKdile Dandy, Kinderdisco Dansbaar.

Uitleg bij foto’s:

LũpḁGangGang is een band die opteert voor een balans tussen instrumentaal en vocaal, tussen improvisatie en uitgeschreven muziek. Dansende beren schreef: “Alles lijkt net niet te kloppen, alsof het een soundtrack is van struikelen, vallen en weer opstaan. En dat kunnen ze terwijl ze nog steeds volledige controle houden over de zwoele energie die hun muziek doordrenkt.” LũpḁGangGang schippert tussen zoeken en vinden. Die zoektocht kun je het best live meemaken, want het constante enthousiasme en de ontembare energie die ze hieruit halen, maakt het zoeken misschien nog juist iets interessanter dan het vinden! Fris, vernieuwend, ondeugend en tonnen attitude: dat is LũpḁGangGang. De band is in onze regio te bewonderen op het Wisselfestival in Kasterlee en op JazzKitchen in Oud-Turnhout. (foto: LupaGangGang)

De Hukkelfukkers zagen twintig jaar geleden het levenslicht aan de toog van De Leeuw in Lichtaart. Hun zelfverklaarde ‘vetzakkenrock’ veroverde eerst het eigen dorp maar daarna de hele Kempen. Dit jaar vierden ze hun twintigste verjaardag met een eigen festival, nadat ze eerder deze festivalzomer al Clamotterock in Herenthout en Gladiolen in Olen probleemloos naar hun hand hadden gezet. In Oan De Voart wordt het ongetwijfeld weer meebrullen met ‘Van over de brug’, ‘Sitostick’ en ‘Tettezot’. (foto: Hukkelfukkers – Jan Bon Jr)