KASTERLEE - Ponyclub De Lustige Dravers uit Kasterlee is springlevend. Nadat er sinds drie jaar een nieuwe wind waait door de LRV-club is de club opnieuw uitgegroeid tot een van de grotere clubs binnen de Landelijke Rijverenigingen (LRV). Daarom dat men binnen de club maar al te graag Topclub LRV 2026 wil worden en daar kan ook jouw stem aan bijdragen.

Om deze titel binnen te halen is het voor De Lustige Dravers belangrijk om zoveel mogelijk stemmen binnen te halen en het lijkt dat het team het lang niet slecht doet. De kans is zeker reëel dat topruiter Gilles Thomas, die ons land vertegenwoordigde binnenkort zijn kennis, kunde en passie aan de Boekweitbaan in Kasterlee komt doorgeven aan een bende jonge enthousiaste ruiters die maar al te graag in zijn voetsporen willen treden.

Snelle en sterke groei

Ilse De Smedt van de ponyclub vertelt waarom ze maar al te graag deze mooie prijs willen winnen. "Na een periode van ongeveer 15 jaar geen ponyclub meer gehad te hebben bij LRV Kasterlee, hebben we in mei 2023 de ponyclub terug opnieuw opgestart met acht ponyruiters tussen 6 en 16 jaar. Na de zomer kwamen er alweer wat leden bij en zo bleven we continu groeien. Vandaag de dag zijn we met 24 ponyruiters en behoren we tot de grotere ponyclubs binnen LRV."

Enthousiaste ruiters en ouders

"Wekelijks wordt er getraind met enkele enthousiaste pony-ouders als lesgever, zodat we op de wedstrijden in het weekend telkens ons beste beentje kunnen voorzetten. Dressuur, jumping, eventing, groepsdressuur,… het komt allemaal aan bod. Maar er is ook op tijd en stond aandacht voor spel en ontspanning: ponyspelen, buitenrit, uitstap naar de zee met de pony's, ludieke kersttraining en nog veel meer. Het hoogtepunt van het jaar is het ponykamp, waar ze samen met hun trouwe viervoeters en al hun clubvrienden een fantastische week beleven."

Leuk filmpje

"Dit kan je ook zien in het filmpje dat we gemaakt hebben voor de actie Topclub LRV 2026", licht ze ook deze wedstrijd even toe. "De opdracht was om een filmpje te maken van éé minuut waarin je je club voorstelt en laat zien waarom je verdient om Topclub te worden. Op het nationaal kampioenschap werden uit alle inzendingen zes finalisten gekozen en nu komt erop aan om zoveel mogelijk likes te verzamelen om zo de titel Topclub LRV 2026 binnen te halen én mooie prijzen te winnen. De hoofdprijs is een springles voor alle ponyruiters van Gilles Thomas, één van de beste Belgische springruiters. Onze ponyruiters zijn al gretig aan de slag gegaan om veel likes te verzamelen, maar de andere clubs zijn ook volop bezig, dus we kunnen alle steun gebruiken."

Stemmen voor LRV-club De Lustige Dravers kan via deze link op de Facebookpagina van LRV - Landleijke Rijverenigingen..